ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

вертеба

вертебаПерші відомості про гіпсову печеру біля села Більче-Золоте з`являються у 1822 р. в німецькому виданні "Miscellen".

Саме тут тоді виявлено перші сліди перебування людей і тварин. А першими дослідниками були відомі археологи А. Кіркор, Г. Оссовський. Останній виявив під час розкопок залишки великого багаття, навколо якого перебували знаряддя (кремінні сокири, долота, скребки, ножі), а також кістки оленів, ведмедів, диких кабанів. Знайдено багато керамічних фігурок жінок.

В одному з віддалених залів печери було знайдено під плитовим завалом загадкове чоловіче захоронення - 25 скелетів, де був також посуд культового призначення, через що отримала назву "Наддністрянської Помпеї". За два століття накопичено величезну колекцію археологічних матеріалів, але дослідження на цьому не припинилися. Борщівський краєзнавчий музей і тепер проводить систематичні дослідження печери Вертеба.

Загальна довжина печери - близько 8 км, її особливістю є густа мережа ходів. У Вертебі є цікавий і своєрідний лабіринт Кам`яна Соломка, де поверхня стелі вкрита густими "заростями" трубчастих кальцитових сталактитів, що виглядають як стерня довжиною 10-12 см.


 

   
Google