ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

озерна

печера озернаПечера Озерна - гіпсова печера поблизу села Стрілківці Борщівського району Тернопільської області. Вперше згадується на початку 40-х років XX-го століття. Загальна протяжність районів печери на даний момент складає 120 км. Назва печера бере початок від численних підземних озер, що знаходяться в цій печері.


Печера умовно ділиться на кілька районів: Близький (розташований недалеко від входу), Далекий, Перехідний (який пов`язує Близький і Далекий райони) та Жовтневий. Печера (особливо її Жовтневий район) рясніє чудовими вторинними гіпсовими (кристалічними) утвореннями. Щоб уникнути вандалізму вхід до печери закритий на замок, печера доступна для дослідницьких та екскурсійних цілей.

Українські спелеологи виявили в печері Озерна в Тернопільській області безліч кісток прадавніх тварин. Кістки були знайдені під час картування недавно відритої ділянки величезної печери, загальна довжина якої складає більше 130 км під землею.

Свої знахідки спелеологи передали для дослідження. Під час нещодавньої експедиції спелеологи виявили в новому районі ще сотні кісток. Можливо, в цьому місці колись був вхід до печери або ж зверху була "лійка", до якої тварини потрапляли, як у пастку, їх заливало водою і потім вони вже падали в печеру.

Є ймовірність, що кістки можуть бути і на екскурсійному маршруті, тому спелеотур проходить під пильним наглядом спелеологів.


 

   
Google