ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

Сходження на Пікуй

пікуйПікуй - найвища вершина (1408,3 м) Верховинського Вододельного хребта і всієї смуги Бещад, найвища географічна точка Львівської області, розташована на межі Львівської та Закарпатської областей.

Завдяки значній висоті для вершини Пікуя характерна наявність субальпійського поясу рослинності. Верхня межа лісу тут проходить на висоті 1200-1250 м н.р.м. Це дозволяє туристам в поході на короткому відрізку маршруту познайомитися з ландшафтами і своєрідною флорою (на вершині ростуть рідкісні види рослин). Вершина прикрашена живописними скелями і стрімкими обривами. З північного заходу на вершині примикає Букуська Полонина.


З гори відкриваються чудові краєвиди Бескидів і полонини Руни на Закарпатті. На вершину цієї гори піднімався Іван Франко. Вона з північного боку оточена гігантським кам`яним валом, розділеним посередині, звідки бере початок гірський потічок з холодною водою. Повз гору Пікуй проходить Руський шлях (з Самбора-Турки до Воловця). Цією безпечною дорогою користувалися під час походів великі князі. Король Данило Галицький йшов Руським шляхом 1269  року. У Верхній Висоцькій є потік під назвою Данчин. За переказами, тут князь Данило, якого в народі називали Дань, зупинився перепочити і освіжитися цілющою карпатською водою. Неодноразово з цього шляху зі своїм військом здійснював походи син Данила король Лев Данилович. У 1250 році він одружився на дочці угорського короля і тоді, як би скріплюючи свою вірність до коханої, він залишив свій напис в камені на вершині гори Пікуй. Також князь Лев на самому верху г. Пікуй поставив кам`яний стовп з російським написом, який означав кордон його володінь. У 1258 році Руським шляхом
Лев йшов походом, щоб приєднати до своєї держави Закарпаття.

Для любителів повозитися на лижах чи борді по цілині зимовий похід на Пікуй - ідеальна гора. Адже нескладний маршрут сходження поєднується з можливістю спуститися прямо до автобуса в селі. Продовжити катання можна буде у Славську чи на Плаю.

Програма сходження на Пікуй (1 день):

8.00 - Збір групи на перехресті Стрийська/Наукова у Львові.
10.30 - Приїзд у село Біласовиця на старт, перекус.
11.30 - Початок сходження
14.30 - Зупинка на гарячий обід
16.00 - Підкорення вершини,фотосесія
17.30 - Спуск, прибуття на фініш.
18.00 - Підвечірок, глінтвейн
18.30 - Відправлення до Львова
21.00 - Прибуття у Львів, на кінцеву зупинку Санта-Барбара, Сихів.

У вартість входить:
- Трансфер
- Послуги інструктора-альпініста
- Страхування
- Гарячий обід
- Підвечірок з глінтвейном

Оптимальна кількість учасників - від 8. У випадку меншої кількості можливе сходження, але без трансферу.


 

   
Google