ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

Сходження на Парашку

парашкаГора Парашка (Параска) - найвища гірська вершина в Сколівських Бескидах заввишки 1268 м. Знаходиться на території Сколівського району Львівської області, на захід від міста Сколе. За назвою гори називають і хребет, на якому вона розташована. З цієї гори відкриваються чудові краєвиди, тому ця гора приваблює до себе туристів.

Згідно з легендою про походження назви гори, яку розповідають старі люди, кажуть, що жила якась жінка Параска, яка на Великдень вигнала в гори пасти корів. Вона взяла з собою кужіль для прядіння і почала прясти, що було гріхом (і сьогодні також) на Великдень. За цей великий гріх вона скам`яніла разом з худобою. З тих пір гору називають Парашка.

Є ще одна легенда, за якою назва походить від дочки Святослава - Парашки. Вона ховалася в горах від князя Ярополка, який воював зі своїм братом. У цей час Святослав зі своїм військом втік від Ярополка в Карпатські гори. Але погоня його наздогнала поблизу поселення, на місці якого зараз стоїть місто Сколе. Князь Святослав наказав своїй дочці не йти разом з ним в долину річки Опір, де мала відбутися битва, а перечекати в безпечному місці. Парашка пішла з частиною війська на хребет вгору. Після перемоги над Святославом, розлючені воїни Ярополка наздогнали Парашку і відрубали їй голову. З тих пір ця гора називався Парашка.

сходження на Парашку – це чудовий одноденний туристичний похід, який під силу кожному. Зручне транспортне сполучення в поєднанні з географічною близькістю до Львова (100км.) популяризує цю гору. Варто також зазначити, що раніше саме гора Парашка була найвищою точкою Львівської області. Маршрутів сходження на Парашку є декілька. Так, почавши з села Корчин, можна відвідати і мальовничий водоспад Гуркало, а трохи вище – пам’ятний камінь.
З вершини відкриваються чудові краєвиди на звивисту ріку Стрий, села Корчин, Крушельниця, місто Сколе.
Тривалість підкорення вершини, залежно від підготовки групи, займає до 4х годин.
Мінімальна вартість сходження – 50 грн./ос., включає послуги досвідченого інструктора альпініста, харчування на маршруті та гарячі напої. З трансфером ціна складатиме вже 150 грн.
 

Пішохідний похід на Парашку займає 1 день та не потрибує особливого туристичного спорядження: намета, спальника, карімата, казанка і посуду. Похід є практичним та захоплюючим.

Програма сходження на Парашку (1 день):  

8.00 - Збір групи на перехресті Стрийська/Наукова у Львові.
9.30 - Приїзд у місто Сколе на старт, перекус.
10.30 - Початок сходження
14.30 - Зупинка на гарячий обід
16.00 - Підкорення вершини,фотосесія
17.30 - Спуск, прибуття на фініш.
18.00 - Підвечірок, глінтвейн
18.30 - Відправлення до Львова
20.00 - Прибуття у Львів, на кінцеву зупинку Санта-Барбара, Сихів.

У вартість входить:
- Трансфер
- Послуги інструктора-альпініста
- Страхування
- Гарячий обід
- Підвечірок з глінтвейном

Оптимальна кількість учасників - від 8. У випадку меншої кількості можливе сходження, але без трансферу.


 

   
Google