ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

Поселення іглу біля Говерли

іглу говерлаПрокинутися зранку, вийти на вулицю та побачити перед собою гору Говерла - це, мабуть, найбільша мрія кожного українця. Місце для спорудження снігових іглу ми спеціально вибрали в наймальовничішому куточку Карпат - на полононі, з якої відкривається найкращий краєвид на Говерлу.

У зв`язку злавинною небезпекою, поселення іглу перенесено і функціонує у Ворохті, 500 метрів від урочища Луг (дорога на Верховину та Заросляк)

Фотографії Говерлянського поселення іглу тут.

Поселення знаходиться на території Карпатського Природнього Парку,огороджене дерев`яним парканом. Територія для кемпінгу називається "Богончик", знаходиться в 4х км від залізничного вокзалу Ворохти.

Справа від території знахлодиться дорога на Верховину, зліва протікає річка Прут. З усіх сторін територія оточена сосновим лісом, що додає романтики та дров для вогню)

До КПП Заросляк 15 хв їзди, до бази Заросляк - пів години. Також на території Богончика знаходиться альтанка, яку ми утеплили та організували кухню: тут тепло, і кожний може посушити речі, оскільки всередині є опалення. 

Дістатися до нас просто: з Ворохти до бази Заросляк щодня їдуть кілька десятків автобусів. Також ми можемо організувати трансфер як з Ворохти(15 хв), так і з Яремче (30 хв). 

іглу ворохтаХарактеристика іглу
1 поселення: В говерлянському поселенні ми спорудили 2 іглу діаметром 4 метри та 2 метри заввишки та одне романтичне іглу 2,30 м у діаметрі. Кожне іглу своєрідне: від звичайного будиночка зі снігу на 10 осіб до декорованого різьбою по снігу та зарчовими барвниками романтичного іглу на двох. Також варто зазначити, що кількість іглу може збільшуватися, залежно від напливу туристів. Таким чином говерлянське поселення складається з:
- 2 10-місні іглу без різиби та туалету
- 1 романтичне іглу з різьбою
- інструкторська альтанка зі спеціальною пічкою, кухнею.

Як дістатися
1 поселення: До Ворохти можна доїхати як автотранспортом (автодорога Н09 Львів - Івано-Франківськ - Мукачево), так і залізницею (Рахівський напрямок).
Ми радимо приїхати до Ворохти в першій половині дня, аби могти самостійно дійти пішки до поселення іглу. Якщо ж приїзд припав на другу половину дня, ми можемо відправити за групою бус або група може найняти "бобік" до поселення іглу, в будь-якому разі усі дії потрібно координувати з адміністратором говерлянського поселення іглу.

Яке потрібно мати спорядження
Найважливіше - взуття. У кросівках влітку важко зійти на Говерлу, годі казати про зиму. Якісні трекінгові черевики можна вибрати і в туристичних магазинах, і у магазинах вживаного одягу. Найважлівіше правило для зими: взуття не має тиснути ступню, оскільки в такому випадку перетискаються судини та погіршується кровобіг, що може призвести до обмороження.
Бахіли/гамаші - захищають взуття від потрапляння снігу за шиворіт. Найпростіше звернутися в будь-який туристичний магазин.
Штани бажано від лижного костюму: подвійні, легкі та швидко сохнуть. Повною протилежністю є джинси, їх категорично заборонено вдягати. Під лижні штани варто вдягути кальсони.
Куртка, знову ж таки, лижна - легка, тепла, дихаюча, швидко сохне.
Тепла шапка, 2 пари рукавиць, флісовий светр, трекінгові/лижні палиці та сонцезахисні окуляри.
Для табору: теплий одяг для сну, особистий посуд, засоби особистої гігієни (крім шампуню), рушник, теплий пуховий спальник (до -20). Якщо немає спальника, ми можемо видати на час перебування зі своїх стратегічних запасів.

Харчування в поселенні іглу
Харчування ми організовуємо чотириразове: частину ми готуємо безпосередньо на вогні в Богончику, частину привозимо з Ворохти (свіже молоко, сир, бринза, яйця). Будь-які побажання можна прийняти до уваги, якщо за день попередити адміністратора (меню складаємо на наступний день після обіду). Якщо в групі є вегетаріанці, просимо повідомити про це ще перед приїздом. Окремо можна згадати про нескінченні запаси гарячих напоїв: у меню навіть справжній глінтвейн!


 

   
Google