ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

Рафтинг по Черемошу

Одним з найбільш захоплюючих варіантів сплавів - це рафтинг на Чорному Черемоші. Ця річка багата на цікаві для професіоналів ділянки, але рзазом з проходженням складних порогів, сплав на Черемоші може бути організований таким чином, щоб його подужали навіть новачки. Ви можете вибрати рафтинг на Черемоші різної тривалості, залежно від виділеного часу або дози гострих відчуттів, які ви готові отримати під час сплаву. Якщо Ви вже запланували рафтинг по Черемошу, пропонуємо Вам більше дізнатися про цю стрімку гірську річку.

ЧеремошЧорний Черемош протікає в Східних Карпатах у Верховинському р-ні., Івано-Франківській обл. Україна. Свій початок Чорний Черемош бере на кордоні України з Румунією в Чивчинських горах, на висоті 1680 м над рівнем моря. У верхів`ях, протягом 35 км, річка несе свої води на північний захід, далі напрямок її русла йде на північний схід. У районі селища Устеріки Чорний Черемош, зливаючись з Білим Черемошем, утворює річку Черемош, яка в свою чергу впадає в річку Прут. Здійснюючи сплав Черемошем, Ви неодмінно помітите красиві схили, вкриті густою зеленню і чистоту гірського повітря.


Загальна довжина річки становить 87 км, площа басейну - 856 кв. км.
Нахил русла річки в середньому 14 м / км.
Швидкість течії від 8 до 20 км / год.
Ширина русла річки складає 15-20 м, а глибина від 0,2 м до 0,4 м у верхів`ях і до 1 метра в її нижній частині. При максимально високих рівнях води, в період паводків, ширина русла може досягати 80 м, а глибина - більше 2 м.

     
Басейн річки густо заселений, населені пункти підходять до річки впритул. Головним джерелом живлення річки є снігові води та атмосферні опади. Вода в річці досить холодна, тому сплав Черемошем вимагає спеціального одягу.
Чорний Черемош - це типова гірська річка. У своїх верхів`ях, на протязі 50 км, вона тече у вузькій гірській ущелині. Русло річки на цій ділянці досить звивисте, V-подібне, з численними порогами та перекатами. І тільки нижче селища Красник долина і русло ріки значно розширюються, порогів і перекатів стає дещо менше, швидкість течії сповільнюється.
     
Основні притоки Чорного Черемоша: Шибена, Дземброня, Бистрець, Ільця. Слід зауважити, що більшість з них беруть свій початок на схилах Чорногірського хребта, де сніг лежить до кінця червня, а в літню пору випадає велика кількість опадів у вигляді дощу. Для Чорного Черемоша і його приток характерні часті бурхливі паводки з швидким підйомом і падінням рівня води.
    
Під час весняного повноводдя, а також влітку, під час затяжних дощів, верхів`я Чорного Черемоша чудово підходить для рафтингу та привертають безліч любителів водного
екстріму. Рафтинг по Черемошу здійснюють як професійні спортсмени, так і новачки. Раз на рік, навесні, Чорний Черемош стає для них своєрідною "Меккою".

    
чорний ЧеремошПротягом двох тижнів (як правило, до кінця квітня - початку травня) у верхів`ях річки проходить масовий захід під назвою "Кубок Черемошу". У цей час сюди з`їжджаються тисячі любителів активного відпочинку на воді, як з України, так і з країн ближнього зарубіжжя, щоб почати рафтинг по Черемошу та відкрити сезон в бурхливому потоці гірської річки. Наметові містечка розтягуються на кілометри вздовж річки.

Довжина найбільш цікавого ділянки сплаву складає близько 20 км, а складність його, відповідно до спортивної класифікації, в залежності від стану води в річці, може досягати 4-ї категорії. Тур "рафтинг Черемош" включає його проходження від повороту на селище Дземброня до закінчення селища Красник. Основні пороги даної ділянки - поріг "Берди", "Дземброня", "Біла кобила", "Малий Гучок", "Середній Гук" та "Великий Гук". Останній є найбільш складним порогом даної ділянки.
     
Але навіть якщо Ви новачок, не турбуйтеся. Тур "рафтинг Черемош" тривалістю в кілька днів дозволить Вам добре познайомитися з водною стихією гірської річки. Ви навчитеся осмислено працювати веслом і перестанете боятися грізних порогів, отримуючи задоволення від складних ситуацій на річці.

 

Спорядження видається на місці, обід включається в ціну.


 

Речі для одноденного рафтингу/сплаву по річці з порогами:

  1. Взуття - кеди, старі кросівки, сандалі з п`ятнкою, які ви замочете. Заборонено брати шльопанці - сплав перетвориться у квест з пошуку загубленого взуття.
  2. Легкі штани (бажано тонка синтетика), які теж замочете. Не рекомендуємо брати шорти/плавки - за літо 2012 року ми використали на погорілців більше ящика Пантенолу. Скоро будемо продавати з 100% націнкою)
  3. Легка футболка на довгий рукав, звичайну футрболку теж не рекомендуємо.(див. п.2)
  4. Панамка (блейзер), але краще панамка, аби вуха не підсмажилися. Не рекомендовано брати окуляри безшнурка на шию - знову ж таки квест з пошуку окулярів, статистика невтішна.
  5. На випадок дощу - водонепроникна куртка, яку ми видаємо безкоштовноабо своя.
  6. Сухий рушник - у машину супроводу
  7. Сухий комплект одягу - особливо в осінньо-весняний період
  8. Термос з гарячим чаєм (глінтвейн/коньяк - виключно після сплаву)
  9. Фототехніка - краще віддати водієві, він закінчив курси фотографів
  10. Документи, які посвидчують особу: будь-що з фотографією та печаткою держ. установи
  11. Хороший настрій та памперси, якщо сплав у повінь.

 

УВАГА!!!

Бронювання туру здійснюється ВИКЛЮЧНО після передоплати в розмірі 30% його вартості!

 

 


 

   
Google