ГОЛОВНА    Новини    Наше місцезнаходження    Наступний захід    Контакти    Задати запитання   

! Фотозвіти
Загальна інформація
Проживання в Карпатах і Львові
Індивідуальні тури (VIP рафтинг)
Додаткові послуги
Цікаві місця на маршруті
Партнерство
Школа інструкторів
Словник рафтера
Словник спелеолога
Гумор

Рафтинг в Карпатах і в Україні

рафтингРафтинг - екстремальний вид спорту, який полягає в подоланні перешкод на надувному судні (човні) по гірській річці певної категорії складності. Рафтингом часто називають і екстремальний сплав по гірській річці, і сплав по рівнинній річці, як, наприклад, рафтинг по Дністру. Ми рафтингом називаємо виключно сплав по гірській ріці, а по рівнинній - сплавом. Також у нас рафтинг триває тільки один день, в той час як сплав - це кількаденний захід.

Офіційно в Україні рафтингу немає. Натомість існує поняття "водний туризм", що є секцією Всеукраїнської Федерації Спортивного Туризму. Нажаль, окремо поняття сплаву по білій воді не виділять, тому Українські спортсмени не мають права змагатися на міжнародних першостях, які організовує Міжнародна Федерація Рафтингу (IRF - International Rafting Federation). Мабуть, питання впирається, як завжди, в гроші, які виділяє Міністерство Молоді та Спорту профільним спортивним організаціям. Проте в 2016 році, на базі нашого клубу "Центр Рафтингу" було створено ГО "Всеукраїнська Федерація Рафтингу", яка успішно вступила в Міжнародну Федерацію Рафтингу.

Тим не менше, рафтинг в Україні є, оскільки наша країна багата водними ресурсами і повноводними гірськими річками. Справжньою Меккою для екстремалів є річка Чорний Черемош. Саме на ній весною проходять всеукраїнські змагання з водного туризму. Річку відносять до 3-ї категорії складності за 6-ти бальною шкалою. Також популярністю користується і Південний Буг, оскільки в районі населеного пункту Мігеї є 100 метрів порогів, які називаються відповідно Мігейськими або Інтеграл. Насправді складність Бугу ледь-ледь досягає 2-ї категорії. Найнебезпечнішою річкою вважається Прут у районі водоспаду Гуркало в Яремчі. Саме цей водоспад має 4-ту категорію складності, хоча решта русла вважається 2+ категорії. Мальовничою річкою для екстремального сплаву є Тиса.  У верхів`ях, де тече ще Чорна Тиса, цікаві пороги поєднується з мальовничими краєвидами Ясинівського перевалу. 

Найзручніший рафтинг в Україні  ми пропонуємо на річках Опір і Стрий Сколівського району Львівської області. Сюди надзвичайно легко доїхати: поїздом зі Львова та Києва, машиною по якісній трасі Київ-Чоп. У Сколе проходить збір групи, проводиться інструктаж, збір та примірка спорядження. У випадку низького рівня води сплав відбувається по ріці Стрий. Якщо ж у горах рясно пройшли дощі, ми починаємо рафтинг з Тухлі або навіть зі Славська. Саме цей маршрут у повінь є екстремальнішим за Чорний Черемош і Прут, оскільки зустрічаються важкі та небезпечні техногенні перешкоди: мости, завали, прижими, запруди та арматура. 

Саме тому для нас безпека рафтингу відіграє неймовірну важливу роль. Зазвичай безпека учасника починається ще на березі: уважно вислуханий інструктаж по техніці безпеки, засвоєння основних команд та правильно підібране індивідуальне спорядження можуть врятувати життя. У нас є два ступеня безпеки: активна та пасивна. До пасивної ми відносимо спеціальне сидіння на катамарані, весло та страхувальну стропа. Ці засоби допомагають втриматися на катамарані та зменшити силу удару до перешкоди. У активну безпеку входять: шолом, рятувальний жилет, рятувальний кінець та розширена аптечка. Варто також зазначити, що всі наші інструктори пройшли спеціальний курс надання медичної допомоги, а трансферний автомобіль завжди може забрати потерпілого учасника на протязі усього маршруту. Також ми проводимо обов`язкове страхування від нещасного випадку.


 

   
Google